Hallitus 2017-2018

Puheenjohtaja
Marja Kihlström
marja@marjakihlstrom.fi

Varapuheenjohtaja
Osmo Kontula
Keinutie 6D24, 00940 Helsinki
Väestöntutkimuslaitos, Väestöliitto, PL 849, 00101 Helsinki
p. 09-22805123, 040-5827369
osmo.kontula@vaestoliitto.fi
www.kontula.fi

Taloudenhoitaja
Talvikki Härmä, FM
mediatutkija, seksuaaliterapeutti
Aninkaistenkatu 3 C 56, 20100 TURKU
sannatalvikki.bang@gmail.com

Sihteeri
Oona Turunen
info@seksologinenseura.fi

Hallituksen jäsenet

Eriikka Sailo
Seksuaaliterapeutti
info@eriikkasailo.com

Leena Väisälä
Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri
Kliininen seksologi (NACS)
FECM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine
leena.vaisala@perhe.fimnet.fi

Anne Merta
Lehtori, Turun ammattikorkeakoulu
p. 044-9074971
anne.merta@turkuamk.fi

Päivi Minkkinen
Psykoterapeutti, kliininen seksologi (NACS)
paiviminkkinen@hotmail.com
p. 050-3368217

Veera Uusoksa
KM, seksuaaliterapeutti
www.haluton.fi
p. 050 5273043
veera.uusoksa@gmail.com

Haija Kankkunen
Hoitotyön lehtori, terveydenhoitaja (YAMK)
Seksuaalipedagogi
haija.kankkunen@xamk.fi

Maarit Sinisaari-Eskelinen
Lehtori, TM
Seksuaalineuvoja
p. 040 6300609

Nina Mölsä
Kätilö/sairaanhoitaja (AMK), koulutettu seksuaalineuvoja
molsanina@gmail.com

Oona Turunen
Sosionomi (AMK), seksuaaliterapeutti
Auktorisoitu seksuaalineuvoja, Sexpo-säätiö
oona.turunen@sexpo.fi

Maria Linkoaho-Nordling
VTM (Helsingin yliopisto), koulutettu seksuaalineuvoja
p. 050 564 1135
maria.nordling@icloud.com