Vt. Puheenjohtaja


Osmo Kontula
Keinutie 6D24, 00940 Helsinki
Väestöntutkimuslaitos, Väestöliitto, PL 849, 00101 Helsinki
p. 09-22805123, 040-5827369
osmo.kontula@vaestoliitto.fi
www.kontula.fi

Taloudenhoitaja


Talvikki Härmä
FM, mediatutkija, seksuaaliterapeutti
Aninkaistenkatu 3 C 56, 20100 TURKU
taloudenhoitaja@seksologinenseura.fi

Sihteeri


Oona Turunen
sihteeri@seksologinenseura.fi
Sosionomi (AMK), seksuaaliterapeutti
Seksuaalineuvoja (SSS), Sexpo-säätiö
p. 050 372 6066

Tiedottaja


Veera Uusoksa
tiedottaja@seksologinenseura.fi
KM, seksuaaliterapeutti
www.haluton.fi
p. 050 5273043
veera.uusoksa@gmail.com

Hallituksen jäsenet


Haija Kankkunen
Hoitotyön lehtori, terveydenhoitaja (YAMK)
Seksuaalipedagogi
haija.kankkunen@xamk.fi


Maria Linkoaho-Nordling
VTM (Helsingin yliopisto)
Seksuaalineuvoja (SSS), Kaalimato.com
p. 050-5641135
maria.nordling@icloud.com


Anne Merta
Lehtori, Turun ammattikorkeakoulu
p. 044-9074971
anne.merta@turkuamk.fi

Päivi Minkkinen
Psykoterapeutti, kliininen seksologi (NACS)
paiviminkkinen@hotmail.com
p. 050-3368217


Nina Mölsä
Kätilö/sairaanhoitaja (AMK), seksuaalineuvoja (SSS)
molsanina@gmail.com


Eriikka Sailo
Seksuaaliterapeutti
info@eriikkasailo.com


Maarit Sinisaari-Eskelinen
Lehtori, TtM
Terveyden edistämisen palvelut
Metropolia Ammattikorkeakoulu
PL 4030, 00079 Helsinki
Tukholmankatu 10, 00290 Helsinki
p. 040 630 0609


Leena Väisälä
Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri
Kliininen seksologi (NACS)
FECM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine
leena.vaisala@perhe.fimnet.fi