Puheenjohtaja

Tiina Vilponen
TM, kliininen seksologi (NACS), markkinointiviestinnän asiantuntija
puheenjohtaja@seksologinenseura.fi
050 363 2852

Varapuheenjohtaja

Veera Uusoksa
KM, seksuaaliterapeutti, kirjakauppias
tiedottaja@seksologinenseura.fi
050 5273043

Järjestösihteeri

Talvikki Härmä
FM, mediatutkija, seksuaaliterapeutti
jarjestosihteeri@seksologinenseura.fi

Koulutusvastaava

Maarit Sinisaari-Eskelinen
TtM, lehtori, seksuaaliterapeutti
maarit.sinisaari-eskelinen@metropolia.fi

Hallituksen jäsenet

Vilho Ahola
Lääketieteen lisensiaatti
Seksuaalilääketieteen eurooppalainen erityispätevyys (FECSM)

Sari Hälinen
YTM, seksuaalikasvattaja (SSS), seksuaaliterapeutti

Haija Kankkunen
Hoitotyön lehtori, terveydenhoitaja (YAMK)
Seksuaalipedagogi
haija.kankkunen@xamk.fi

Henna Kekkonen
Toimintaterapeutti (AMK), seksuaalineuvoja (SSS), seksuaaliterapeutti (06/18)
henna.kekkonen@terapiaperhonen.com
050 344 7864

Anne Merta
Lehtori
anne.merta@turkuamk.fi
044-9074971

Tommi Paalanen
VTT, FM, filosofi, seksuaalieetikko
Sexuality Educator and Sexual Health Promoter (NACS)
taloudenhoitaja@seksologinenseura.fi
050 469 2937

Eriikka Sailo
Seksuaaliterapeutti
info@eriikkasailo.com

Oona Turunen
Sosionomi (AMK), seksuaaliterapeutti, seksuaalineuvoja (SSS)
oona.turunen@sexpo.fi
050 372 6066