Kiinnostaako seksuaalikasvatus?

Huhtikuussa 2018 käynnistetään seksuaalikasvatusjaos – ilmoittaudu mukaan suunnittelemaan toimintaa!

Jaoksen toimintaa tulevat koordinoimaan Susanna Ruuhilahti, Authorized Sexuality Educator and Sexual Health Promoter (NACS) ja Suss Åhman, Authorized Sexuality Educator and Sexual Health Promoter (NACS)

Seksuaalikasvatusjaos on tarkoitettu seksuaalikasvatuksen parissa työskenteleville seuran jäsenille. Ilmoittaudu mukaan lähettämällä alla olevat tiedot 20.3.2018 mennessä: seksuaalikasvatusjaos@gmail.com.

nimi
mahdollinen auktorisointinimike
missä työskentelet seksuaalikasvatuksen parissa
asuinpaikka
sähköpostiosoite

Huhtikuun 2018 aikana palataan jokaiselle jaokseen mukaan ilmoittautuneelle.

Lue myös NACSin yleiskokouksessa 2016 hyväksytyt seksuaalikasvatuksen eettiset periaatteet.

http://www.nacs.eu/index.php?1,57